واقعیت اینست که تنها راه برای از بین بردن چربی های قسمت خاصی از بدن، از بین بردن چربی های کل بدن هست و کم کردن چربی تنها قسمتی از بدن امکانپذیر نیست.مفید پس حالا سوال اینست که برای آب کردن چربی های بدن باید چه کارهایی انجام دهیم ؟

Fat-03


مرحله اول : درست غذا بخورید

 

جذب کالری را کم کنید

متاسفانه هیچ راهی برای از بین بردن چربی ناحیه خاصی از بدن وجود ندارد.اگر بخواهید وزنتان را بازرسی کنید، مجبورید که وزن کل بدن را با کاهش کالری جذب شده هرروز، کاهش دهید. مقدار کالری که هرروز میخورید را با نوشتن نوع غذا در یک دفتر یادداشت هرروز محاسبه کنید.همین طور میتوانید از اپ های رایگانی که به شما در دانستن مقدار کالریتان و حجم کالری موجود در غذا های گوناگون کمک می‌کند، بهره گیری کنید !

 

اگر هدف شما این هست که به سرعت وزن خود را کم کنید، باید بین 1050 تا 1200 کالری در روز مصرف کنید.گرچه لازم به ذکر هست که مصرف کمتر از 1200 کالری در روز در دراز مدت کارسختی هست.غذا خوردن در این رنج اگر با ورزش مداوم همراه باشد، میتواند به شما کمک کند که هفته ای 1 تا 2 کیلو کم کنید.

 

رژیم خوراکی متعادل داشته باشید

رژیم خوراکی شما باید اصولا شامل میوه ها ، سبزیجات، انواع غلات و دانه های روغنی باشد. حذف کردن غذا های سرخ شده و شکر اضافی از رژیم و گزینش منابع پروتئینی سالم مثل گوشت مرغ، ماهی و بوقلمون بدون ایجاد اضافه وزن، کالری شما را فراهم سازی می‌کند. برترین راه برای پیشگیری از خوردن غذا های ناسالم، خودداری از خوردن فست فود هست.

 

اگر شما مواد خوراکی سالم خریداری کنید، غذا های سالم خواهید خورد.وعده های غذاییتان را تا حد امکان خوتان در منزل بپزید، چون اکثر غذا های رستورانی در کره و شکر و روغن خوابانده می‌شوند.

 

وقتی خودتان آشپزی میکنید، از شر کره خلاص می‌شوید. از روغن زیتون بهره گیری کنید یا به جای آن غذا را آب پز کنید.وقتی از بیرون سفارش می‌دهید، کالری مورد نیازتان را با درخواست سس در کنار غذا محدود کنید و غذا های پر از پروتئین مثل پیتزا و پاستا را گزینش کنید. محدود کردن مقادیر نشاسته و سدیمی که میخورید، می‌تواند به مبارزه با مایعات اضافه بدن کمک کند. مایعاتی که در اکثر اوقات علت اصلی نفخ شکم هست.

 

رژیم های باب روز را رها کنید

رژیم های سخت ممکن هست نتیجه فوری بدهد ولی اگر از این رژیم ها بهره گیری کنید، احتمال چندان اضافه وزنتان به محض این که رژیم را رها کرده و به سبک زندگی عادی برگردید، برمی گردد.به علاوه این که اغلب رژیم های سخت شامل کلیه غذا های پرحجم می باشد که در دراز مدت به بدن آسیب می‌رساند.

 

چندان آب بنوشید

مطمئن شوید که روزی حد اقل 8 لیوان آب می‌خورید.آب شما را سیر نگه می دارد، انرژی می‌دهد و از گسترش مریضی های گوناگون پیشگیری میکند. به خصوص زمان ورزش کردن نوشیدن آب اهمیت زیادی دارد.

 

اسنک های سالم بخورید

برای اکثر افراد، اضافه وزن از چیزهایی که در وعده های خوراکی می‌خورند ایجاد نمی‌شود، بر تصویر از چیزهایی هست که میان وعده میخورند.مثل عادت خوردن غذا های سرپایی وقتی که با بی خیالی رو به روی فریزر می‌ایستید و یا کابینت ها را میگردید.

 

به جای آن از میان وعده های سالم مثل هویج ،کرفس،سیب، و ماست بهره گیری کنید. از نوشیدن چای در آخر شب یا جویدن آدامس در شب خودداری کنید و یک زمان مثلا 7 یا 8شب برای خودتان در نظر بگیرید که بعد از آن نمیتوانید هیچ خوراکی بخورید.

 

مرحله  دوم : ورزش کنید

هیچ ورزش جادویی برای آب کردن صرفا پهلوها وجود ندارد ولی تمرین و بدنسازی چربی ها را آب کرده و ماهیچه ها را می سازد و در نتیجه خود به خود فرم بدنتان متناسب خواهد شد و این شامل پهلوها هم میشود.

 

تمرین کرانچ دوچرخه

کاملا صاف به پشتتان بخوابید و دستهایتان را پشت سرتان قرار دهید. پاهایتان را بالاتر از زمین قرار دهید. زانوی چپ را جمع و به سرتان نزدیک کنید.بدنتان را جوری جمع کنید که بازوی راستتان به زانوی چپتان برسد.

 

حالا پای چپتان را صاف کنید و همین کارها را برای طرف دیگر انجام دهید.زانوی راست را به بازوی چپتان برسانید. برای یک دور 15 تا 20 بار اینکار را انجام دهید و وقتی قوی تر شدید تعداد مراتب تمرین را چندان کنید.

آموزش آب کردن چربی های مزاحم پهلو

russian twists

با پشت کشیده روی زمین بنشینید و پاهایتان را دراز کنید. زانوها را کمی خم کرده و کف پا را به زمین بچسبانید. پشتتان را خم کنید طوری که کمی کمتر از 90 درجه خم شود. توپ یا وزنه 2 تا 4 کیلویی در دستهایتان نگه دارید و بدنتان را به چپ خم کنید. بدن را به حالت عادی برگردانده و همین کارها را برای سمت راست بدن انجام دهید. 20 تا 25 بار تکرار کنید.

آموزش آب کردن چربی های مزاحم پهلو

ساید پلانک

این حرکت را با کمک آرنج راستتان شروع کنید و آرنج چپ را روی باسن قرار دهید. مطمئن شوید که بدن کاملا به حالت تخته صاف شده هست و برای 30 تا 60 ثانیه به این حالت بمانید. بعد برای سمت دیگر بدن انجام دهید.

آموزش آب کردن چربی های مزاحم پهلو

کلاسهای آمادگی جسمانی را امتحان کنید

یوگا و پیلاتس به فرم دادن بدن کمک میکنند.ششها و ماهیچه ها را تقویت می‌کنند.این نوع ورزش ها برای خانم هایی که از چاق و بدقواره شدن می ترسند، بسیار مناسب هست.به یک گروه یوگا بپیوندید و یا در کلاسهای دیگر ثبت نام کنید.

 

تمرینهای ایروبیک انجام دهید

تمرینهای کاردیو نه تنها سلامت عمومی شما را بهتر می‌کند و چربی ها را می سوزاند، بلکه متابولیسم را چندان می‌کند تا بتوانید زمانهایی که ورزش نمی‌کنید هم چربی ها را آب کنید. بدوید، پیاده روی سریع کنید، کوهنوردی، دوچرخه سواری، رقص و موتورسواری کنید. شما باید حداقل به مدت 30 دقیقه، 5بار در هفته تمرینهای کاردیو انجام دهید تا سلامت عمومیتان را حفظ کنید و وزنتان را کم کنید.

 

اگر شما زمان کافی برای ورزش های عادی ندارید، سعی کنید فعالیت بیشتری در زندگی روزمره خود قرار دهید.اکثر مسافت ها را به جای رانندگی کردن پیاده بروید.کارهای هرروز منزل را انجام دهید به خرید بروید، از مغازه ها مشاهده کنید و امثال آن ها…

 

مرحله سوم : داشتن انگیزه و نظم

 

ابزار اندازه گیری داشته باشید.

از یک متر برای اندازه گیری دور کمر، دور شکم و باسنتان بهره گیری کنید.متر کمک می‌کند متوجه پیشرفتتان شوید و خیلی مفیدتر از دیگر ابزار اندازه گیری هست وقتی که چربی ماهیچه ها چندان می‌شود.

 

خودتان را وزن کنید

کاهش وزن به معنی از بین بردن چربی های اضافه هست. یک یا دو بار در هفته صبح ها گذشته از این که چیزی بخورید، خود را وزن کنید.فراموش نکنید که لباسها و کفشها وزن دارند. انها را در نظر بگیرید یا بدون انها وزن بگیرید. ترازوهای دیجیتال قابل اعتمادتر از ترازوهای عقربه دار هست.

 

دفترچه غذا تهیه کنید

مطالعات نشان می‌دهد افرادی که مقدار غذای خوراکی خود را یادداشت میکنند بهتر از افراد دیگر وزن کم میکنند.دفترچه غذا به شما کمک میکند برنامه ریزی داشته باشید و مسئول تصمیماتی که می‌گیرید، باشید و اکثر متوجه انتخابهایتان باشید.

 

یک دوست ورزشکار یا تحت رژیم پیدا کنید

کاهش وزن همراه با فردی دیگر میتواند منبع تقویت روحیه باشد.با کمک هم تمرینها را دیدنی تر کنید و زمانی که یکی از شما کم می آورد و تسلیم میشود به هم انگیزه دهید.

 

نکته :

کاردیو تنها راه قطعی نیست که به سوزاندن چربی های اضافه شکم کمک می‌کند.بدنسازی به ساختن ماهیچه ها کمک می‌کند و ماهیچه ها منبع خوبی برای مصرف کالری میباشند، اما هدف اصلی آن چربی ها نیستند.تنها راه سوزاندن چربی ها کاهش غذا هست.